Opiskeletko arabiaa yliopistossa tai oletko muuten kiinnostunut arabian kielestä ja kulttuurista? Tervetuloa uuteen Arabian kielikahvilaan, jonka Suomen Lähi-idän instituutti, Lähi-idän opiskelijat (LiO) ja keskustakirjasto Oodi järjestävät yhteistyössä.
Kielikahvila alkaa torstaina 23. lokakuuta ja kokoontuu torstaisin klo 17.15–18.45 seitsemän viikon ajan Oodissa (ryhmätila 4). Osallistuminen on maksutonta ja avointa kaikille arabiasta kiinnostuneille.
Kielikahvila on epämuodollinen, mutta ohjattu ja kannustava tilaisuus harjoitella arabiaa, keskustella eri teemoista ja tavata sekä muita arabiaa opiskelevia että arabian äidinkielisiä puhujia. Jokaisessa tapaamisessa on kaksi ohjaajaa, ja lisäksi mukana on vierailijoita arabiyhteisöstä.
Tule mukaan – harjoitellaan, verkostoidutaan ja elävöitetään arabian opiskelua Oodissa!